Konečně vietnamská restaurace, která má styl. Seznamte se s Madame Lyn!

Zahrádka vietnamské restaurace Madame Lyn

Nedávno jsme měli čest otestovat řadu nových vietnamských restaurací v Praze. Vypadá to, že se nám tu začínají množit jako houby po dešti. A to je rozhodně dobře. Čím více vietnamské kuchyně, tím lépe. Madame Lyn Restaurant je vlaštovkou zajímavou. Pojďme se společně podívat, co vás v této restauraci čeká.

Restaurace se nachází kousek od I.P. Pavlova.  Z Pavláku k ní dojdete přibližně za necelých pět minut chůze. Ještě blíže to budete mít, vystoupíte-li na zastávce Bruselská. Samotná restaurace (fakt restaurace, žádné bistro) se nachází v ulici Šafaříkova 18. Při pěkném počasí můžete využít zahrádku se čtyřmi stolky, ale pokud preferujte klid a nádech luxusu s vkusnou, lehce orientální atmosférou, tak se usaďte uvnitř.

Interiér vietnamské restaurace Madame Lyn

Socha buddhy ve vietnamské restauraci Madame Lyn

Interier vietnamské restaurace madame lyn

Starší “sestra” Madame Lyn je všem známé Red Hot Chilli bistro v Karlíně a už to samo o sobě vypovídá, že nic špatného vás čekat nebude. To dobré, co znáte z Karlína, je v Madame Lyn ještě lepší a osobně si myslím, že časem se všichni příznivci vietnamské kuchyně mají opravdu na co těšit.

Ale zpátky k restauraci. Zatím jsem ji navštívil dvakrát a vždy jsem odcházel s úsměvem na tváři. Od majitele jsem dostal pozvání na večeři, ale abych nebyl obviněn z předpojatosti, tak jsem ji navštívil den předem inkognito:-). Podruhé jsme dorazili již v plné parádě a musím říct, že služby byly v případě obou návštěv stejné – vždy na úrovni, kterou z vietnamských restaurací v Praze neznáte.

Obsluha byla příjemná, jídlo výborné

O obsluhu se stará sám majitel restaurace pan Minh. Je vidět, že mu na hostech záleží a nechce k nim “pustit” kde koho. Asi moc dobře ví, jak je dnes těžké sehnat kvalitní zaměstnance, kteří se umí k hostům chovat. Při návštěvě restaurace jsme od majitele zjistili, že jeho manželka, která vystudovala gastronomickou školou ve Vietnamu, sama v restauraci vaří. Většina specialit, které jsou v menu dostupné, pochází z jejích rukou a nutno dodat, že jídla jsou nadprůměrně chutná.

Restaurace je otevřena necelý měsíc, tudíž je stále v záběhu. Menu se bude prý rozšiřovat, ale zatím vaří jen to, co umí opravdu dobře a u čeho si dokážou dobře pohlídat kvalitu.

Jídelní menu, aneb co jsme ochutnali

Jídelní menu je přehledné, ale majitel říkal, že už teď připravuje jeho druhou verzi rozšířenou o nová jídla. Z toho, co jsme měli možnost ochutnat, jsme ochutnali následující pokrmy:

Letní závitky (Gỏi cuốn): Byly moc dobré, pevně zarolované, nebyly oschlé. Uvnitř bylo přiměřeně nudlí bún (někdy jich je strašně moc), nechybělo vajíčko ani bylinky. Škoda, že byly jenom 2 ks:-(

Letní závitky

Letní závitky v Madame Lyn

Předkrmy ve vietnamské restauraci Madame Lyn

Bún Chả: Chloubou restaurace je “Bunča” na grilu. Osobně mě překvapily čerstvě uvařené, ještě teplé nudle bún. Maso bylo výborně ochucené, ale já má raději, když je na grilu trochu déle. Velkým plusem bylo dostatek bylinek. Parádně čerstvá Perilla můj zážitek z jídla pozitivně umocnila:-)

Bun Cha v restauraci madame Lyn

Detail Bun cha v restauraci Madame Lyn

Tamarindový džus (nước me): Nikdy předtím jsem tamarindový džus neměl a musím říct, že mi velice zachutnal. Majitelova manželka má prý na něj svoji vlastní recepturu, takže pokud do restaurace zavítáte, tak vám jej rozhodně doporučuji ochutnat. Nám moc chutnal.

Tamarindový džus - Nuoc Me

Omáčka k jídlům (nước chẩm): Omáčka, kterou jsme dostali byla dobrá, trošku silnější než ji znáte z mého receptu. Plusem byla výborně naložená zelenina (jak v omáčce, tak na talíři).

Obalované krevety (tôm chiên xù): Krevety mi přišly dobré, ale dost malé. Rozhodně jsem už měl větší “tygří” krevety. Za cenu 99 Kč bych chtěl alespoň tři:-)

Kreveta v tempuře

Ga satay: Přítelkyně si dala Gà satay, což je asi více thajské jídlo, ale prý bylo moc dobré.

ga satay ve vietnamské restauraci madame lyn

ga satay ve vietnamské restauraci madame lyn

Cơm tấm Sài Gòn: Já jsem si dal saigonské oblíbené lidové jídlo cơm tấm. Vše k sobě chuťově ladilo a byl jsem spokojen, ale spíše bych ho zařadil do hlavních chodů, než do specialit.

com tam saigon ve vietnamské restauraci madame lyn

com tam saigon ve vietnamské restauraci madame lyn

Koláčky (bánh chay): Známé malé “knedlíčky” plněné fazolovou náplní v zázvorovém sirupu, byly sladkou tečkou na konec. Moc chutné, zvlášť lahodný zázvorový sirup.

dezert banh chay ve vietnamske restauraci madame lyn

Z dalších specialit mě zaujal napařovaný mořský šnek (ochutnám příště) nebo grilované slávky s arašídy a jarní cibulkou. Celkově se menu prý bude obměňovat, takže se rozhodně máme na co těšit…! Tohle je jenom začátek.

Určitě bych uvítal více opravdových specialit a různé druhy džusů a šejků, které jsou ve Vietnamu tolik populární. V menu bych se soustředil pouze na vietnamské jídla a Thajsko přenechal Thajcům. Majitel restaurace nám ale říkal, že změny a rozšiřování jsou v menu už naplánované a absence např. phở bò tái  (mají phở bò chín) bude prý brzy minulostí.

Závěr

Madame Lyn v Praze nemá v současné době skoro žádného konkurenta ve svém segmentu dražších, gurmánsky zaměřených a pěkných vietnamských restaurací. S jejich super prozákaznickým přístupem, příjemnou obsluhou, pěkným prostředím a hlavně zkušenostmi z Red Hot Chilli bistra se máme na co těšit. Mám tušení, že se blýská na lepší časy.Rozhodně vám návštěvu Madame Lyn doporučuji. Můžete se sami přesvědčit, že patří mezi špičku pražských vietnamských restaurací. V blízké době snad napíšu články o dalších bistrech a restauracích, které jsem za poslední měsíce navštívil…a že jich nebylo málo:-)

Pokud se vám článek líbil, tak ho sdílejte, díky moc a mějte se!

Adresa a kontakt na restauraci Madame Lyn v Praze 2

Adresa:

Šafaříkova 319/18

Praha 2

Tel.: 606 307 777

Email: madamelynrestaurant@seznam.cz

Facebook: Facebook page

Ukázka prvního menu

Menu madame lyn vietnamské restaurace

Menu madame lyn vietnamské restaurace

Menu madame lyn vietnamské restaurace

Menu madame lyn vietnamské restaurace

Příspěvek byl publikován v rubrice Články, Praha, Vietnamské restaurace v ČR. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář: Konečně vietnamská restaurace, která má styl. Seznamte se s Madame Lyn!

  1. Milan Sroubek napsal:

    Po doporučeních na internetu jsem dnes navštívil vietnamskou restauraci Madame Lyn v Šafaříkové ulici na Vinohradech.
    Objednal jsem si polední Menu” Hovězí polévka a grilovaná kachní prsa s nudlemi a salátem. Přinesená polévka měla blíž k ohřáté vodě (žádný náznak hovšzího vývaru). Dobře, uvidíme jaký bude hlavní chod? Grilovaná kachní prsa asi grill nikdy neviděla.Ohřátá suchá prsa ležela na talíři na nudlích, kteríé ale byly úplně STUDENÉ. Upozornil jsem servírku, která s talířem odešla do kuchyně. Když ho přinesla cca za 5 min. zpět z nudlí se kouřilo. Řekl jsem, doufám, že to neohřáli v mikrovlnce. Servírka” asi jo. A měla pravdu, prsa byla tuhá jako podrážka. S nechutí jsem se pokusil snist alespoň část toho hrozného jídla. Požádal jsem ať zavolá vedoucího. Po chvíli se servírka vrátila a řekla, že vedoucí nemá čas. Odpověděl jsem, že to není dobrá reklama pro podnik a odpověď servírky byla poslední kapka. Odpověděla, že jí je to jedno.!!! Restaurant Madame Lyn – vyhněte se obloukem!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *