Není pepř jako pepř

Stejně jako rybí omáčka, tak i pepř (tiêu) je další z domén vietnamského tropického ostrova Phu Quoc.  Projíždíte-li ostrov z hlavního města na sever, tak pepřovníkové plantáže nemůžete minout. Zanechte doma zbytky ostychu (pokud nějaký máte) a navštivte některou z pepřovníkových plantáží, kterých je na ostrově dostatek.

Pohled na domeček rodiny vlastnící pepřovníkovou plantáž

Pepř z Phu Quocu je známý pro své velké kuličky, tenkou slupku a silnou, kořeněnou chuť. Díky dlouholetým pěstitelským zkušenostem místních zemědělců, jsou pepřovníky na Phu Quocu odolné a dožívají se až 40 let. Pepř přinesli na ostrov Číňané z jižní Číny v průběhu 19. století.

Pepř ještě rostoucí

Pepřovníková plantáž

Pepřovníky rostou v řádcích, v červeně zabarvené hlíně (která je na ostrově skoro všude). Pěstuje se zde bílý pepř, černý a červený. Menší balení Vás vyjde na 40 – 70 Kč.

Pepřovníky na Phu Quocu ve Vietnamu

Rodinu, která plantáž vlastní jsme přistihli rovnou při práci.

Rodinka při práci

Výsledný produkt, který si zde můžete zakoupit (prohlídka zahrady je zdarma) je v úhledných krabičkách. Poslední fotka je pohled do ošatky s čerstvým pepřem.

Pepř připravený k prodeji

Pepř k prodeji ve Vietnamu

Příspěvek byl publikován v rubrice Články, Koření, Suroviny se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře: Není pepř jako pepř

  1. Bára napsal:

    Moc prosím o radu – nevíte, zda je možné v České republice někde zakoupit tento pepř z ostrova Phu Quoc? Táta se do něj zamiloval, tak mu to chci darovat na narozeniny. Moc děkuji za odpověď.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *