Saigon bistro v Moskevské

Stále více přibývá nových vietnamských restaurací. Rozhodli jsme se tedy, že vám postupně přineseme podrobné recenze na každou z nich. Dnes jsme se vydali do poměrně nově otevřeného občerstvení Saigon bistro v Moskevské ulici ve Vršovicích.

Elegantnější “bistro styl” nás neurazil

Při pohledu zvenčí tento podnik nevypadá extra vábně, ale jakmile vstoupíte dovnitř, budete mile překvapeni. Bistro je útulné, jednoduše a vkusně zařízené. Jídlo si můžete vybrat rovnou z tabule nad pultem s kasou, nebo se usadit a v klidu si přečíst vytištěné menu u vašeho stolu. Jedná se o bistro, je tedy třeba si jídlo objednat u pultu, zaplatit a vybrat si propriety, které použijete ke stolování. Teď už si stačí jen počkat na vybranou mňamku.

Chuťově lehký nadprůměr, menu zajímavé

Vedle Pho Ga a Pho Bo najdete v menu i další vietnamská jídla jako Bun Cha, Bun Bo Nam Bo, Bun Bo Hue, smažené i nesmažené závitky. Můžete si také dát malé polévky a několik variací masa s nudlemi a rýží. Pokud nebudete mít chuť na maso, máte na výběr i dvě vegetariánské varianty. My jsme při naší první návštěvě ochutnaly Pho Bo a Bun Cha – naše ukazatele kvality místní kuchyně.

Příprava jídel je na bistro trochu delší, já jsem na svou Pho Bo čekala asi 10 min, Tomáš na Bun Cha asi 15 min. Nicméně pán, co nás obsluhoval, byl milý a mluvil plynule česky. Dokonce jsem se ptala, jestli je Pho Bo s vařeným hovězím – chin nebo zprudka uvařené tai a bylo mi odpovězeno, že jak si budu přát, což mě potěšilo, protože osobně mám radši tai.

Polévka hezky voněla. Dostala jsem k ní zvlášť na talířek citron, fazolové klíčky a nakládaný bambus. Po první ochutnání mi vývar přišel slabší, ale čerstvý a chutný. Nebyl ani moc mastný, jak bohužel často bývá v jiných podnicích. Bylinek bylo na české poměry průměrně (oproti obzvláště jižnímu Vietnamu je počet bylinek k jídlům v Čechách opravdu k smíchu a leckdy i bohužel k pláči). Nudle byly trochu měkké, ale bylo jich zas dostatek. Po dochucení mi Pho moc chutnala. Dala bych jí tak 3,5 z 5 bodů.

Bun Cha také nebylo špatné, ale maso nebylo moc ochucené (naložené) a nebylo dělané na grilu. Nudle byly také měkčí a nebylo jich mnoho. Za jednoznačný mínus bych označila málo výraznou omáčku na namáčení, kde chyběla mrkev s daikonem a téměř žádné bylinky a salát (trochu nasekané perilly). Hodnocení zachránilo velké množství masa. Bun Cha bychom ohodnotili 2 z 5.

Celkově jsme po jídle odcházeli ale spokojeni. Jednoznačných plusem tohoto bistra jsou jeho ceny (hlavní jídla 70-90 Kč), jak se můžete přesvědčit na fotkách. Bydlíme v pěší vzdálenosti, tak se těšíme na další návštěvu a doufáme, že se s rostoucí oblibou bistra se zlepší i kvalita jídla.

Kde Saigon bistro najdete?

Hlavním poznávacím znamením jsou často postávající zaměstnanci před vchodem bistra. Bistro Saigon se nachází pár metrů od tramvajové zastávky Ruská, takže nelze minout.

Adresa:

Moskevská 414/3

101 00  Praha 10

Otevírací doba:

Po – Pá: 09:30 – 21:30

So – Ne: 10:00 – 21:00

Telefon:

Martin: 723 000 088

Rádi si přečteme v komentářích Vaše současné hodnocení či zkušenosti s tímto bistrem. Napište nám!

Příspěvek byl publikován v rubrice Praha, Vietnamské restaurace v ČR se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář: Saigon bistro v Moskevské

 1. Peltan napsal:

  Dnes jsem si pravděpodobně naposledy koupil v bistru veřeři.

  Pho bo – 79kč, česnek v nálevu – 20Kč. Také-away.

  Nudle byly rozvařené a zabírali takřka celý objem přepravní nádobky.
  Po vybalení a přelití do misky byl odér rozvařené a nedobré polévky tak silný, že jsem poodstoupil od kuchyňské desky.
  Barva polévky byla zakalená, průhledně světlá. Po odstátí se na ní nedělali tuková kolečka /ani ta malá a sporadicky se vyskytující jak někdy bývá/.

  Fakt, že málo zeleniny by mohl být k povzdechnutí, masa aby pohledal.

  Polévku i přes velkou touhu po večeři a chuti na kvalitní vietnamské pho-bo jdu zítra reklamovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *